+38 (0332) 24-24-97
+38 (0332) 24-12-61
wifi
img
img img
img

Незаслужено забуті книги

Рекомендаційний список літератури для дітей середнього шкільного віку

Юні друзі!

 

Незвичайні, захоплюючі пригоди, небезпеки, таємниці, несподіванки чекають на вас у книгах А. Шклярського, Е. Берроуза, Е. Блайтон, Д. Крюса.
Цими творами у свій час зачитувались ще ваші батьки. Хотілося, щоб і ви знали про них.

 

 

 

 

Відомий польський письменник Альфред Шклярський (1912-1992) народився у Чикаго (США). 1926 року разом з батьками повернувся на батьківщину, де закінчив гімназію, а згодом Академію політичних наук. Під час війни був солдатом Армії Крайової, брав активну участь у Варшавському повстанні проти німецьких окупантів. Писати А. Шклярський розпочав після війни. За свою творчість отримав чимало літературних премій і нагород, в тому числі «Орден Посмішки» – єдина нагорода, що присуджується дітьми.
Перегорнемо ж, любі друзі, сторінки його творів.

 

 

 

 

 

Шклярський А. Томек у країні кенгуру : повість для мол. та серед. шк. віку / А. Шклярський ; пер. А. Бурячка ; худож. Є. Попов. – К. : Веселка, 1997. – 317 с.

Юний варшавський гімназист Томек Вільмовський разом з батьком відправляється в експедицію до Австралії за рідкісними тваринами для європейських зоопарків, цирків. Мужність під час ловів диких тварин, ризик у пошуках дівчини Саллі Аллан, що заблудилася в лісі, хоробрість у сутичці з розбійниками та золотошукачами – таким постає Томек перед читачами зі сторінок повісті.

Шклярский А. Приключения Томека на Черном континенте / А. Шклярский ; пер. Е. К. Шпак. – К. : Обериг, 1992. – 272 с.

Подорожуючи по Чорному континенту (так називали Африку) Томек дізнався багато цікавого про рослинний, тваринний світ, звичаї та побут різних племен. А небезпечні лови горил, лева, леопарда, зіткнення з носорогом, крокодилом та роздратованими слонами мало не закінчилась трагічно для героїв книги.

Шклярский А. Томек на тропе войны / А. Шклярский ; пер. Е. К. Шпак. – К. : Обериг, 1992. – 248 с.

Ранчо Алланів в Північній Америці, де гостював Томек, захоплюють індіанці і викрадають австралійську дівчинку Саллі. Ризикуючи життям, потрапляючи в неймовірні, небезпечні ситуації Томек рятує кохану з полону.

Шклярский А. Томек ищет Снежного человека / А. Шклярский ; пер. Е. К. Шпак. – К. : Обериг, 1992. – 316 с.

Отримавши листа від звіролова Смуги про небезпеку, терміново скликається експедиція до Індії. Мандрівники зачаровані архітектурними пам’ятниками, звичаями місцевих народів, суворим і непривітним Паміром, представниками флори й фауни Тибету. Про труднощі і небезпеки які долають герої, поспішаючи на допомогу Смузі, дізнаєшся із сторінок цієї книги.

 

 

Едгар Райс Берроуз (1912-1992) – американський письменник, майстер пригодницької літератури, творець уславленої серії про Тарзана, народився в Чикаго. Едгар не цурався ніяких заробітків – працював ковбоєм, золотошукачем, поліцейським, військовим, продавцем, клерком, бухгалтером. Літературний успіх прийшов до нього в 36 років. За своє життя Е. Берроуз написав 91 книгу романів, оповідань, статей.

 

Берроуз Е. Тарзан, годованець великих мавп : роман / Е. Берроуз ; пер. Ю. Покальчук. ; О. Покальчук. ; мал. С. Артюшенка. – К. : Веселка, 1991. – 220 с.

Перша книга із серії романів про сина англійського лорда, що виріс в африканських джунглях серед мавп. Горила назвала річного хлопчика Тарзан, що мавп’ячій мові означало – «білошкірий». Хлопець виріс серед дикої природи красивим, сильним юнаком, на якого чекало безліч пригод.

Берроуз Е. Повернення Тарзана : роман для ст. шк. віку / Е. Берроуз. – К. : Веселка, 1992. – 207 с.

Тарзан здійснює подорож до Сполучених Штатів Америки, де зустрічається із давніми знайомими. Цивілізоване суспільство розчаровує юнака і, зазнавши безлічі карколомних пригод, він змушений розлучитись з коханою і повернутись в африканські джунглі.

Берроуз Е. Тарзан : Тарзан та його звірі ; Тарзанів син : романи : для серед. та ст. шк. віку / Е. Берроуз. – К. : Веселка, 1996. – 374 с.

Тарзан із дружиною попадають до пастки, яку злагодив на них лиходій Ніколас
Роков. Але головним героям книги – Тарзану та Джейн допомагають звільнитися справжні друзі – великі мавпи і пантера Шіта.

 

 

 

 

Поет, прозаїк Джеймс Крюс (1926-1997) народився на острові Гельголанд (Німеччина) в сім’ї електрика. Після війни оселився в Гамбурзі, де 1948 року закінчив педагогічне училище, але замість учительської роботи взявся за літературну. Створив безліч книжок для дітей: повісті, оповідання, вірші, радіо- і телеп’єси. Повчальність та гуманізм творів Д. Крюса високо оцінені у світі. Він – лауреат премії імені Г. К. Андерсена (1968).

 

 

 

Крюс Д. Тім Талер, або проданий сміх : повість для мол. шк. віку / Д. Крюс ; пер з нім. ; мал. І. К. Заруби. – К. : Веселка, 1991. – 230 с. – (Лауреати Міжнародної премії імені Г. К. Андерсена)

Повість про хлопчика Тіма, який продав свій сміх, здобувши за це багатство і незалежність та не знайшов щастя. Чи здійсниться його мрія повернути сміх, навіть ціною втрати здобутого багатства, дізнаєшся прочитавши книгу.

 

Енід Мері Блайтон (Мері Полок) (1897-1968). Популярна англійська дитяча письменниця народилась в Лондоні. В її доробку близько 800 назв книг, перекладених 90-ма мовами. Успіх прийшов до Енід в 1938 році, коли побачила світ її перша повість «Секретний острів», а в II пол. ХХ століття вийшла найвідоміша серія «Пять юных сыщиков и верный пес». Незвичайність цієї серії в тому, що справжні злочини розкривають не дорослі, а підлітки Ларрі, Дейзі, Фетті, Піп, Бетс і собака Бастер.

 

 

 

 

Блайтон Э. Тайна кошки, которая исчезла / Э. Блайтон ; пер. с. англ. А. Иванова, А.Устинова ; рис. Н. Усачева ; В. Блинова. – О. : Два Слона-Вариант, 1993. – 160 с. – (Детективный клуб)

 

Знаменита п’ятірка створила детективний клуб з розслідування злочинів. Головні герої на канікулах відправляються на пошуки пригод і потрапляють в гущу незвичайних та загадкових подій, зіштовхуються з безліччю таємниць, кумедних і страшних, цікавих і зловісних. Невтомні підлітки залюбки допомагають дорослим розкрити міжнародну банду злодіїв, знайти підпалювача котеджів, захований скарб, викрадача породистих котів.

Підготувала:     зав. інформаційно-бібліографічним відділом М. М. Юхта

a href=”http://www.biblioteka.volyn.ua/wp-content/uploads/2011/12/Блайтон.jpg”